Banja Luka 15°C
Bihać 15°C

25.06.2019 / 21:16 Fudbal - AfričkI kup nacija

Kamerun slavio protiv Gvineje Bisau golovima Banane i Bahokena

Kamerun je u prvom kolu grupe F Afričkog kupa nacija pobijedio Gvineju Bisau rezultatom 2:0.

Prvu priliku imala je Gvineja Bisau u 12. minuti kada je pokušao Pele. Veliku šansu imao je Kamerun u 32. minuti kada je šutirao Christian Bassogog. Do kraja prvog poluvremena više nije bilo velikih uzbuđenja.

Maxim Choupo-Moting pokušao je u 50. minuti, a na drugoj strani u 64. minuti Manconi je šutirao preko gola. Kamerun je poveo u 67. minuti kada je pogodio Yaya Banana, a samo dvije minute poslije Stephane Bahoken je povisio na 2:0.

Gvineja Bisau je imala još šansi do kraja utakmice, ali nije bilo promjene rezultata. Šanse su imali Piqueti u 74. i Juary Soares u sudijskoj nadoknadi.