Banja Luka 22°C
Bihać 21°C

20.06.2019 / 23:01 Fudbal - Evropsko prvenstvo U21

Njemačka ubjedljivo slavila protiv Srbije

Mlada reprezentacija Njemačke razbila je Srbiju u drugom kolu Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine rezultatom 6:1.

Nakon poraza od Austrije, Srbija je poražena i od Njemačke, ali ovaj put sa ubjedljivih 5:1. Igrao se 16. minut kada je Marco Richter doveo Elf u vodstvo.

Do poluvremena, sa dva brza gola, Nijemci su došli na korak od trijumfa i plasmana u polufinale Eura. Oba gola postigao je Gian-Luca Waldschmidt. To je bio rezultat prvog dijela.

Sjajnim pogotkom u 69. minuti Mahmoud Dahoud zaključio je bilo kakvu neizvjesnost, a peti gol postiže ponovo Waldschmidt. Do kraja po još jedan gol na obje strane, Andrija Živković je smanjio zaostatak sa bijele tačke, da bi u nadoknadi Andre Maier postavio teniski rezultat na kraj meča.