Banja Luka 16°C
Bihać 15°C

11.06.2019 / 22:55 Fudbal - Kvalifikacije za EP

Armenija napravila senzaciju, Finci bez problema do pobjede

U grupi J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrane su još dvije utakmice, pored one između Italije i BiH, a Armenija je u Atini napravila senzaciju protiv Grčke (2:3), dok je Finska bez problema savladala Lihtenštajn na gostovanju (0:2).

Armenija je protiv Grčke povela u osmoj minuti kada je pogodio Alexander Karapetian. Gevorg Ghazaryan je udvostručio prednost gostiju, a 0:2 je bio rezultat prvog poluvremena.

Jose Zeca je vratio nadu Grcima kada je pogodio u 55. minuti. Nada domaćih trajala je do 74. minute kada je Tigran Barseghyan pogodio za 1:3. Konstantinos Fortounis je postigao gol za 2:3 u 88. minuti, ali to je bilo sve od Grka.

Finska je odminirala svih 90 minuta i na kraju zasluženo slavila. Teemu Pukki je u 37. minuti pogodio za vodstvo Finaca, dok je Benjamin Kallman u 57. minuti pogodio za 0:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.