Banja Luka 15°C
Bihać 15°C

05.06.2019 / 22:43 Fudbal - Polufinale Lige nacija

Fantastični Ronaldo hat-trickom odveo Portugal u finale

Ekipa Portugala prvi je finalista UEFA Lige nacija. Domaćin završnog turnira bio je bolji od Švicarske rezultatom 3:1.

Prvi je zaprijetio Cristiano Ronaldo, ali je vrlo loše šutirao u 11. minuti. Isti igrač je doveo domaćina u vodstvo. Prošlo je pola sata igre u prvom dijelu, kada je fudbaler Juventusa prvo izborio slobodan udarac, a onda i fenomenalno pogodio.

To je bio i konačan rezultat prvog dijela, a onda u nastavku prava drama. Felix Brych je bio glavni akter.

Na samom otvaranju dosudio je penal za Portugal, no nakon pregledavanja VAR-a promijenio je svoju odluku i kazneni udarac dao Švicarcima zbog napada ranije. Siguran realizator bio je Ricardo Rodriguez.

Kada se očekivalo da ćemo dobiti produžetke, fenomenalni Ronaldo je stupio na scenu i postigao dva sjajna pogotka za hat-trick i ovjeru plasmana svoje selekcije u finale prvog izdanja UEFA Lige nacija.

Sutra ćemo saznati i drugog učesnika finala kada se sastanu Holandija i Engleska.