Tuzla 25°C
Banja Luka 23°C
Bihać 24°C

24.05.2019 / 08:28 Košarka - NBA

Raptorsi nakon preokreta i “breaka” u gostima došli na prag historijskog uspjeha

Nakon prve dvije utakmice finala Istočne konferencije NBA lige, malo ko je sumnjao da će Milwaukee izaći kao pobjednik iz te priče. Bucksi su vodili 2-0, a onda je uslijedio treći susret koji je sve prelomio.

Toronto je tada dobio u produžetku, meč je lako mogao otići na stranu Milwaukeeja. Potom su Raptorsi dobili i drugi susret, da bi sada napravili “break” na gostujućem terenu i trijumfom od 105:99 zaključili potpuni preokret te poveli sa 3-2 u seriji.

Početak susreta u Fiserv Forumu nije to nagovještavao, Bucksi odlično otvaraju meč i vode sa 18:4 u prvoj četvrtini. Većim dijelom utakmice potom su održavali blagu prednost, ali zadnja dionica je bila kobna za Giannisa Antetokounmpa i društvo.

Na osam i po minuta do kraja gosti iz Kanade uspjevaju povesti trojkom Kawhija Leonarda (82:81) te se od tog trenutka odvijala rezultatska klackalica sve do samog finiša. Meč je na koncu prelomio Pascal Siakam poenima za vodstvo od 102:97, kada je već ostalo premalo vremena za preokret (16 sekundi do kraja).

Još jedno izvrsno izdanje za Raptorse pružio je Leonard (35 poena), odličnu podršku je imao u Fredu VanVleetu (21), Kyleu Lowryju (17) i Pascalu Siakamu (14 poena, 13 skokova). Kod Bucksa su najefikasniji bili Antetokounmpo (24) i Eric Bledsoe (20).

Naredni meč se igra u Torontu (večer između subote i nedjelje), gdje će Raptorsi imati priliku da eventualnom pobjedom zaključe seriju i ostvare plasman u veliko NBA finale po prvi put u klupskoj historiji.