Tuzla 25°C
Banja Luka 25°C
Bihać 24°C

11.05.2019 / 23:27 Fudbal - Seria A

Calhanoglu donio pobjedu Milanu protiv Fiorentine i ostavio Rossonere u borbi za Ligu prvaka

Kevin Mirallas je prvi zaprijetio u petoj minuti, a prvu veću šansu za Milan imao je Suso u 22. minuti. Hakan Calhanoglu je postigao pogodak za 0:1 u 36. minuti za prednost Rossonera, a do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Federico Chiesa je bio blizu izjednačenja u 52. minuti, kao i Luis Muriel šest minuta poslije. Chiesa je još jednom pokušao u 76. minuti, ali je odbranio Gianluigi Donnarumma. Više nije bilo uzbuđenja i Milan je došao do veoma važne pobjede.

Milan sada na petoj poziciji ima 62 boda, bod manje od četvrtoplasiranog Intera, koji ima i utakmicu manje.