Banja Luka 21°C
Bihać 21°C

23.04.2019 / 22:43 Košarka - Bolji od Panathinaikosa

Real osigurao nastup na Final Fouru Eurolige

U Atini je odigrana i treća utakmica play-off serije između Panathinaikosa i Real Madrida, a gosti su slavili pobjedu i tako sa 3-0 u seriji osigurali nastup na Final Fouru Eurolige.

Madriđani su u utakmicu ušli sa vodstvom od 2-0 u seriji, ali susret su nešto bolje otvorili domaćini.

Panathinaikos je na poluvremenu imao prednost od 41:36 i bili su na dobrom putu da smanje zaostatak u seriji.

Ipak, gosti su uspjeli nadoknaditi zaostatak te se u posljednju četvrtinu ušlo sa egalom, jer je rezultat glasio 58:58.

U posljednjoj dionici igrači Reala su namjestili nišanske sprave, a prednost od sedam razlike gostima je na 65 sekundi do kraja donio Facundo Campazzo sjajnom trojkom. Panathinaikos nije uspio nadoknaditi zaostatak do kraja utakmice, a konačan rezultat je glasio 82:89. Real je ovom pobjedom stigao do 3-0 u seriji i tako osigurao nastup na Final Fouru Eurolige.

Najbolji u redovima pobjedničke ekipe je svakako bio Campazzo koji je predvodio Real u posljednjoj dionici, a postigao je ukupno 16 poena uz 10 asistencija. Kod Panathinaikosa najviše poena je postigao Nick Calathes (17).