Banja Luka 25°C
Bihać 23°C

23.04.2019 / 22:05 Košarka - Euroliga

Fenerbahce vratio prednost u seriji, Mahmutoglu prelomio utakmicu trojkom

Večeras je odigrana i treća utakmica play-off serije između Žalgirisa i Fenerbahcea, a pobjedom su gosti poveli sa 2-1 u seriji.

Žalgiris je sjajno igrao odbranu u prvom poluvremenu, čvrsto i na rubu faula, kako smo i navikli od njih te su na odmor otišli sa prednošću 34:31.

Međutim, Fenerbahce je u trećoj četvrtini okrenuo situaciju u svoju korist. Dionica im je pripala rezultatom 12:18, te su u posljednju četvrtinu ušli sa prednošću od tri poena.

U prvih pet minuta posljednje dionice bilo je postignuto ukupno pet poena, a oba kluba su se više fokusirala na defanzivni segment igre.

Ipak, u završnici su nešto prisebniji bili košarkaši Fenera, a utakmicu je prelomio Melih Mahmutoglu koji je postigao trojku na 40 sekundi prije kraja za velikih šest poena prednosti u korist svog tima. Gostima je pomogao i promašaj zicera Thomasa Walkupa te je time i riješeno pitanje pobjednika na ovoj utakmici. Konačan rezultat je glasio 57:66 u korist Fenerbahcea koji je poveo sa 2-1 u seriji.

Najefikasniji u redovima Fenerbahcea je bio Marko Gudurić sa 17 poena, dok je kod domaćih Nate Wolters postigao 15 poena.