Bihać 9°C

18.04.2019 / 23:06 Fudbal - Evropska liga

Arsenal izbacio Napoli, Chelsea na megdan Eintrachtu

Završena su i preostala dva četvrtfinalna duela Evropske lige, a prolaz dalje slave ekipe Arsenala i Frankfurta.

Derbi su u Napulju igrali domaći Napoli i Arsenal, a gosti iz Londona su ovjerili prolaz u polufinale pobjedom 0:1. Strijelac jedinog pogotka je bio Lacazette iz slobodnog udarca u 37. minuti susreta.

Sead Kolašinac je ponovo započeo susret od prve minute te je odigrao cijelu utakmicu. Pružio je odličnu partiju, a njegov tim je zabilježio ponovo pobjedu bez primljenog pogotka.

U drugoj utakmici Frankfurt je na domaćem terenu ugostio Benficu.

Eintracht je morao nadoknaditi dva gola zaostatka iz prve utakmice (izgubili 4:2), a u tome su na kraju i uspjeli.

Slavili su rezultatom 2:0 te zbog pravila gola u gostima prošli u polufinale. Strijelci za Frankfurt su bili Kostić u 37. i Rode u 67. minuti.

Frankfurt će u polufinale snage odmjeriti sa londonskim Chelseajem, dok će Arsenal igrati protiv Valencije.

Napoli – Arsenal 0:1

Eintracht Frankfurt – Benfica 2:0