Banja Luka 24°C
Bihać 25°C

20.03.2019 / 23:38 Fudbal - Prijateljska utakmica

Njemačka i Srbija remizirale u Volfsburgu

U prijateljskom meču odigranom na Volkswagen Areni u Volfsburgu Njemačka i Srbija su remizirale rezultatom 1:1.

Iako se radi o prijateljskom meču kojim su selekcije odradile posljednje provjere pred start kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, ne može se reći da je susret bio bez takmičarskog sadržaja.

Šok za Nijemce dogodio se već u 12. minuti kada je prvi pogodak u reprezentaciji Srbije postigao odlični Luka Jović i tako prenio sjajnu formu iz Eintrachta.

Ipak, nakon toga domaći su se razigrali, no golman gostiju Marko Dmitrović je dovodio do ludila ofanzivce Elfa, prvenstveno Leroya Sanea kojem je odbranio šest sjajnih prilika.

Rezultat je u 70. minuti poravnao Leon Goretzka golom kada je fino pogodio mrežu zaklonjenog Dmitrovića. Ostalo je 1:1, a treba naglasiti da je debitant, Milan Pavkov, isključen nakon divljačkog starta nad Leroyom Saneom u posljednjim trenucima meča.

U drugom prijateljskom meču Vels je golom Benjamina Woodburna slavio protiv Trinidada i Tobaga.