Bihać 18°C

13.03.2019 / 16:54 Fudbal - Uzvratni susreti

TOŠK i Sloga Gornje Crnjelovo prvi polufinalisti Kupa BiH

Navijači Klisa / Facebook
Sloga iz Gornjeg Crnjelova je ostvarila historijski uspjeh i plasirala se u polufinale Kupa BiH.

Drugoplasirana ekipa Prve lige RS-a je u Konjicu s 2:2 remizirala sa Klisom iz Buturović polja i tako se plasirala dalje. Prva utakmica u Crnjelovu je završena 1:1.

Loše je počela utakmica za goste. Odmah sa centra je Klis krenuo naprijed i za nekoliko sekundi stigao do vodstva.

Bajrić je iskosa izašao sam pred golmana gostiju i matirao ga za 1:0.

Samo dvije minuta kasnije, poravnanje Slogi donosi Nemanja Matović, a isti igrač je bio precizan i za potpuni preokret gostiju u 31. minuti. Sve što je Klis uspio do kraja jeste poravnati na 2:2 iz penala u 80. minuti kada je pogodio Bajrić.

Matović je tako postao heroj Gornjeg Crnjelova, koje ga može slaviti jer je klubu donio historijski plasman u polufinale Kupa BiH.

Utakmicu u Konjicu je pratilo više od 3 hiljade gledalaca, te je ovo bio pravi spektakl jer je posjećenost nadmašila i brojne utakmice Premijer lige BiH.

Klis – Sloga GC 2:2 (Bajrić 1’, 80'(p) / Matović 5’, 31’)

Klis: Ramić, Ćosić, Šehić, Bitevija, Vila, Mušinović, Bajrić, Habibija, Husrep, Čilić, Makan.

Sloga GC: Bodiroga, Benović, Matović, Arnautović, Ristić, Macanović, Komarčević, Krmar, Mihajlović, Hadžikadunić, Stokić.

Danas je odigrana uzvratna utakmica četvrtfinala Kupa BiH između TOŠK-a i Zvijezda Gradačac, a domaća ekipa je ostvarila prolazak dalje u narednu fazu pobjedom 4:1.

Gotovo čitavo prvo poluvrijeme je dominirao TOŠK. Šanse su se redale, a prvu je imao Šarić kada mu je golman Zvijezde odbranio udarac.

U 19. minuti TOŠK dolazi i do vodstva preko Hasića, koji je pogodio nakon kornera domaćih.

Bilo je još nekih šansi za domaće, međutim do novog pogotka su čekali do 39. minute kada je Kalesić zabio za veliko vodstvo navijača i igrača TOŠK-a.

To je bio i rezultat prvog poluvremena sa kojim su definitivno bili zadovoljniji domaći.

Nije dugo trebalo domaćim da dođu do novog pogotka. Strijelac za klub iz Tešnja za 3:0 bio je Devedžić u 49. minuti glavom nakon kornera.

U 62. minuti je na semaforu pisalo već 4:0, a svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Kalesić koji je prije toga nanizao tri igrača Zvijezde.

Prva veća šansa za Zvijezdu je bila u 67. minuti, ali igrač TOŠK-a izbacuje loptu sa gol linije.

Klub iz Gradačca je uspio postići počasni pogodak, a strijelac gola je bio Vučić u 83. minuti.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a na semaforu je stajao konačan rezultat 4:1 za veliko slavlje domaće ekipe.

Podsjećamo prva utakmica je završila pobjedom TOŠK-a rezultatom 0:2, tako da ekipa iz Tešnja u polufinale Kupa BiH prolazi sa ukupnim rezultatom 6:1.

TOŠK – Zvijezda Gradačac 4:1 (Hasić 19’, Kalesić 39’ 62’, Devedžić 49’ / Vučić 83’)

TOŠK: Strika, Kitanović, Koprivica, Ivković, Kurdić, Mace, Rastoka, Nuhanović, Kalesić, Devedžić, Hasić.

Zvijezda: Aljkanović, Petrović, Kurtalić, Šarić, Drakul, Kadić, Janjić, Turbić, Šarkanović, Jazvin, Mehić.