Sarajevo 1 °C Utorak 19.02.

10.02.2019. / 18:57h Fudbal - Premiership

Nezapamćena katastrofa Plavaca: Manchester City - Chelsea 6:0

U derbiju 26. kola engleske Premier lige na Etihadu su se sastale ekipe Manchester Cityja i Chelseaja, konačan rezultat je glasio 6:0 u korist domaćina koji su apsolutno izdominirali nad gostima iz Londona, a kao šlag na tortu bio je novi hat-trick Aguera sa kojim se izjednačio sa Alanom Shearerom jer su obojica postigla po 11 hat-trickova u Premier ligi.

Utakmica je pala u drugi plan već nakon prvih 20 minuta susreta. Domaći su poveli golom Sterlinga u 4. minuti, da bi Aguero sa dva pogotka u 13. i 19. minuti pokazao u kojem pravcu će teći utakmica.

Gundogan sjajnim golom povećava na 4:0 u 25. minuti i već se dalo naslutiti da će uslijediti potop Plavaca, koji bi najradije u tom momentu željeli da je sudija odmah svirao kraj utakmice.

U drugom poluvremenu City je nastavio gdje je stao u prvom, a to je novi pogodak Aguera sa bijele tačke u 56. minuti, kojim je kompletirao svoj 11. hat-trick u engleskoj Premier ligi sa čime se izjednačio sa legendarnim Alanom Shearerom.

Chelsea se apsolutno ništa nije pitao na ovoj utakmici, a posljednji gol je bio djelo Sterlinga, kojem je ovo bio drugi pogodak na susretu.

Građani na ovaj način jasno ističu kandidaturu za odbranu naslova prvaka, a ukoliko ovako nastave igrati u nastavku prvenstva, protivnicima se neće pisati dobro.