Sarajevo 1 °C Utorak 19.02.

10.02.2019. / 17:03h Fudbal - Ligue 1

Nantes se oprostio od Emiliana Sale

U okviru 24. kola francuske Ligue 1 odigrane su 3 utakmice sa početkom od 15:00h. Nantes, našeg Vahida Halilhodžića, je doživio poraz na domaćem terenu od Nimesa rezultatom 2:4, a utakmica je prošla u znaku nesretno stradalog Emiliana Sale.

Prije početka utakmice navijači Nantesa su napravili koreografiju u čast Emiliana Sale, a održana je i minuta šutnje.

Nantes je potpuno izdominirao u prvom poluvremenu, prvo su preko Coulibalya poveli sa 1:0 u 15. minuti, da bi Majeed sa bijele tačke u 38. povećao rezutlat na 2:0, sa kojim se i otišlo na odmor.

Međutim niko nije mogao ni slutiti šta će se desiti do kraja utakmice, jer su igrači Nimesa uspjeli režirati totalni preokret.

Prvo su preko Guillaume smanjili na 2:1 u 47. minuti, da bi u 69. rezultat poravnao Bobichon. Ferri je postigao gol u 85. za potpuni preokret, a tačku na ovaj meč je stavio Thioub u 89. minuti za konačnih 2:4.

Monaco je u drugoj utakmici ostao bez pobjede u posljednjim minutama meča, kada je penal za konačnih 2:2 realizovao igrač Montpelliera Delort.