Banja Luka 24°C
Bihać 22°C

10.01.2019 / 23:47 Košarka - Euroliga

Fenerbahče razbio Žalgiris i ostao na vrhu, Real Madrid bolji od Olympiakosa

U okviru 18. kola Eurolige ekipa Anadolu Efesa savladala je Khimki rezultatom 81:72, dok je Fenerbahce savladao ekipu Žalgirisa rezultatom 78:61.

Prva utakmica na rasporedu za danas je bila između Efesa i Khimkija, gdje su domaćini sjajnim predstavama u prvoj i trećoj četvrtini stekli veliku prednost, koju Khimki do kraja utakmice nije uspio stići. Rezultat je glasio 81:72 u korist domaćina. Micić je za domaće postigao 16 poena, a za ekipu Khimkija najefikasniji je bio Mickey sa 14 poena.

Druga utakmica nam je donijela novu uvjerljivu pobjedu ekipe Fenerbahcea koja je opravdala ulogu favorita. Fener je kroz cijelu utakmicu diktirao tempo i gosti iz Kaunasa se nisu ništa pitali. Rezultat je na kraju bio 78:61 u korist Fenera, koji je ostao na prvom mjestu takmičenja u Euroligi. Ekipu su predvodili Kostas Sloukas i Melih Mamutoglu sa po 14 poena, dok je za gostujuću ekipu najviše poena postigao Brandon Davies sa 12 koševa.

Real Madrid ubjedljivo slavio protiv Olympiakosa u derbiju kola

U derbiju 18. kola Eurolige između Real Madrida i Olympiakosa pobjedu su odnijeli domaćini rezultatom 94:78.

Utakmica se igrala u Madridu, a prvo poluvrijeme nam je ponudilo dosta sadržaja. U prvoj četvrtini je postignuto čak 51 poen, a rezultat je glasio 28:23 u korist Kraljeva.

Druga četvrtina je također bila dosta efikasna te se na odmor otišlo sa prednošću u korist Reala rezultatom 54:46.

Drugo poluvrijeme je bilo nešto čvršće, obje ekipe su igrale jaču odbranu. Međutim Real je rutinski utakmicu priveo kraju te je ista završena rezultatom 94:78 u korist Madriđana, čime se Real učvrstio na drugom mjestu na tabeli.

Najefikasniji u redovima Reala su bili Anthony Randolph sa 16 poena te Gustavo Ayon i Facundo Campazzo sa po 13 poena , dok je za goste najviše poena postigao Zach Leday 15.