Banja Luka 16°C
Bihać 18°C

08.01.2019 / 22:57 Fudbal - Kane pogodio za pobjedu

Tottenham slavio u prvom meču polufinala Carabao Cupa protiv Chelseaja

Nogometaši Tottenhama slavili su rezultatom 1:0 u prvom meču polufinala engleskog Carabao Cupa protiv Chelseaja.

Trenutak odluke desio se u 26. minuti kada je nakon slabe reakcije odbrane Plavaca dosuđen penal, a siguran sa bijele tačke bio je Harry Kane za 1:0.

Chelsea je nakon toga bio bolji rival, dobru šansu je imao Hudson-Odio, Kante je pogodio stativu, ali mreža domaćih je mirovala nakon prvog dijela.

U nastavku je tim sa Stamford Bridgea imao više od igre i propustio je izgledne prilike preko Kantea i Christensena, ali do kraja je ostalo 1:0.

Revanš susret se igra 24. januara na Stamford Bridgeu.

Drugi polufinalni par čine Manchester City i Burton.