Sarajevo -4 °C Srijeda 12.12.

04.12.2018. / 22:57h Fudbal - Premiership

Manchester City nezaustavljiv, Bournemouth prekinuo niz poraza

Može se reći da je 15. kolo engleske Premier lige donijelo mnogo uzbuđenja. Na zadovoljstvo gledatelja nije bilo utakmica bez golova, sve su završene sa tri i više gola.

Bournemouth je slavio kući nad Huddersfieldom rezultatom 2:1, a prvi gol je “pao” već u petoj minuti susreta. Postigao je Callum Wilson na asistenciju Rayana Frasera. Drugi gol vidjeli smo već 17 minuta kasnije, također za domaćina kada je na asistenciju strijelca prvog pogotka Fraser loptu smjestio u mrežu. Gosti se nisu predavali što je rezultiralo golom holanđanina Terenca Kongola u 38. minuti susreta.

Ostatak meča obilježio je jedino veliki broj žutih kartona, četiri za Bournemouth, te dva za Huddersfield.

Asmir Begović je sjajno branio u redovima pobjedničke ekipe.

I Brighton je slavio u domaćem susretu nad Crystal Palaceom. Prvi gol, iz penala, vidjeli smo u 24. minuti susreta, kada sa bijele tačke loptu u mrežu šalje engleski napadač Glenn Murray. Ostatak prvog poluvremena domaćin je konstantno napadao, pa su postigli još dva pogotka, Balogun u 31. minuti i Andone u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Utješni gol gosti su postigli u 81. minuti nakon dosuđenog penala, a šansu je iskoristio srbijanski internacionalac Luka Milivojević.

Ekipa Pepa Guardiole nastavila je da juriša po titulu. Manchester City savladao je Watford u gostima rezultatom 1:2.

Kao što smo i očekivali, gosti su imali inicijativu u prvom poluvremenu, ali prvi gol smo vidjeli u 40. minuti susreta kada je Leroy Sane na asistenciju Mahreza iz kaznenog prostora pogodio, i to grudima.

Gol za veće vodstvo Manchester je postigao na početku drugog dijela utakmice. Gabriel Jesus dobio je loptu na lijevoj stranic, centrirao u kazneni prostor gdje pronalazi Mahreza koji matira Fostera.

Domaći se nisu predavali, u 85. minuti susreta postigli su pogodak preko Doucourea koji je na asistenciju Deulofeuea nekako loptu ugurao u mrežu.

I West Ham je slavio u ovom kolu protiv Cardiffa rezultatom 3:1. Dva gola za domaćina postigao je Lucas Perez, jedan Michail Antonio, a za goste je u petoj minuti sudijske nadoknade postigao Murphy.