Sarajevo 0 °C Srijeda 12.12.

21.10.2018. / 16:50h Fudbal - BHT Premijer liga BiH

Krupa i Radnik remizirali u utakmici bez pogodaka

Utakmice Krupe i Radnika u najvećem broju slučajeva okončane su bez pobjednika (sedam remija u devet mečeva). Ta tradicija održana je i danas.

Prvo poluvrijeme bilo je veoma sadržajno, ali oba vratara su sačuvala vlastite mreže. Na početku meča Đelmić je imao nekoliko prilika da dovede Radnik u vodstvo, posebno u sedmoj minuti. Zaobišao je golmana Krupe Markovića, ali je Karišik na samoj liniji spriječio da njegov udarac završi u golu. Nekoliko poluprilika zatim je imao i Hadžić kod Bijeljinaca, ali bez uspjeha.

Uzvratila je i Krupa u 22. minuti, ali kapiten Milanović pogađa stativu. Do kraja prvog poluvremena bilo je još polušansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu meča ritam utakmice je opao, kao da su obje ekipe bile zadovoljne s bodom, tako da nisu previše rizikovale. Ipak, Krupa je u zadnjih petnaestak minuta bila nešto konkretnija, a veliku priliku u situaciju “jedan na jedan” propušta realizirati Lukić u 76. minuti.

Do kraja susreta ostalo je miroljubivih 0:0, remi je očito bio zadovoljavajući rasplet za oba sastava.

Krupa – Radnik 0:0

Stadion u Krupi na Vrbasu. Gledalaca oko 1.500. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

KRUPA: Marković, Redžić, Karišik, Lukić, Makitan, Nikodijević, Aganspahić (Golubović), Savić, Nikolić, Milanović (Crnov), Maksimović.

RADNIK: Lučić, Franić, Radović, Martinović, Peco (Brković), Sušić (Mekić), Đelmić (Glišić), Vasić, Hadžić, Đurić, Isić.