Sarajevo 4 °C Subota 17.11.

15.10.2018. / 20:35h Fudbal - Liga nacija

Bosna i Hercegovina - Sjeverna Irska 2:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Sarajevu u četvrtom kolu Lige nacija dočekuje Sjevernu Irsku.

- kraj utakmice! BiH je ostvarila i treću pobjedu iz isto toliko utakmica! Za plasman u play-off nam treba samo još bod u Beču!

90+4' - Pjanić je pokušao dati gol sa naše polovine iz slobodnjaka, ali je Peacock-Farell bio priseban i uhvatio je loptu.

90+1' - Četiri minute sudijske nadoknade.

90' - Posljednja izmjena u našim redovima. Cimirot je zamijenio Bešića.

88' - Višća napušta teren, a posljednjih nekoliko minuta odigrat će Milošević.

87' - Nakon kornera Šehić brani šut Cathcarta glavom.

86' - Saville šutira, Šehić sjajno brani i odbija loptu u korner.

85' - Ušli smo u posljednjih pet minuta meča.

84' - Bešić je dobio žuti karton.

80' - Posljednja izmjena kod gostiju. Boyce je napustio igru, a ušao je Magennis.

78' - Dva vezana kornera za Zmajeve.

75' - Prva izmjena u redovima BiH. Duljević izlazi, Zakarić ulazi u igru.

73' - GOOOL!!! Džeko!!! Pjanić šalje loptu sa centra za Edina koji je sjajno prima i rutinski pogađa za 2:0.

71' - Druga izmjena u redovima gostiju. Vassel je zamijenio McNaira.

70' - Duljević je dobio žuti karton zbog faula nad McNairom.

65' - Vile su nas pronosale! Druga stativa za Sjevernu Irsku! Ovo je bilo teže promašiti! Rezervista Whyte je sa samo pet metara potpuno neometan pogodio okvir Šehićevog gola! Svi su već vidjeli loptu u golu...

58' - Saville je dobio žuti karton nakon mučkog faula nad Pjanićem. Noorwood je izašao, Whyte ušao.

56' - Novi zicer za Džeku! Dijamant se sjajno zagradio i izašao sam na Peacock-Farella, ali je nonšalantno šutirao i pogodio golmana gostiju. U nastavku akcije Sarić je šutirao sa 20 metara, ali je lopta bila kao naručena za Irca koji je napravio prelijepu paradu.

55' - Zmajevi drže loptu u svom posjedu, ali bez konkretnih poteza prema naprijed.

50' - Za sada se ništa zanimljivo ne dešava na terenu, prenosi Klix.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- Kraj prvog poluvremena

45' - Sada je Vranješ šutirao silovito sa 30 metara, ali daleko pored gola.

42' - Dallas pokušao atraktivno, ali Šehić siguran.

34' - Pjanić sjajno šutirao iz slobodnog udarca, lopta odlazi preko gola. Sjajno igra Pjanić u dosadašnjem dijelu utakmice.

33' - Žuti karton za Norwooda.

27' - GOOOL!!! Edin Džeko! Lewis je katastrofalno pogriješio, Višća mu je uzeo loptu i asistirao Džeki koji ovaj put nije promašio zicer, te je rutinski postigao svoj 54. pogodak u dresu BiH, prenosi Klix.

17' - Najbolja šansa za BiH. Pjanić je majstorski pronašao Džeku, bh. napadač sjajno primio loptu, ali je šutirao preko gola.

11' - Duljević je ubacio, Višća za trenutak kasni i šutira pored gola.

2' - Irci prijete, ali nije bilo potrebe za intervencijom Šehića.

1' - Počeo je meč na Grbavici, poželimo Zmajevima da u prelijepom ambijentu ostvare pobjedu.

20:27 - Sjeverna Irska igra u sastavu: Peacock-Farrell, Lewis, J. Evans, Saville, Davis, Boyce, C. Evans, Dallas, Norwood, McNair i Cathcart, prenosi Klix.

20:26 - Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine večeras igraju: Šehić, Čivić, Zukanović, Šunjić, Vranješ, Sarić, Pjanić, Bešić, Duljević, Džeko i Višća.