Sarajevo 1 °C Ponedjeljak 10.12.

11.10.2018. / 22:44h Fudbal - Liga nacija

Golovima Mitrovića Srbija savladala Crnu Goru

Fudbaleri Srbije pobijedili su Crnu Goru u historijskom meču u Podgorici rezultatom 2:0 u trećem kolu Lige nacija.

Utakmica na "Stadionu pod Goricom" počela je u odličnom raspoloženju, skandirano je objema himnama, a prvih petnaestak minuta proteklo je u prijateljskom fudbalu.

Bio je ovo historijski meč pošto su prvi put odmjerili snage srpski i crnogorski fudbaleri.

Strijelac oba gola na meču bio je srpski napadač Aleksandar Mitrović. On je u 18. minutu bio precizan iz penala nakon što su odličnu akciju Srbi organizovali po lijevoj strani.

Lukić je dodao do Tadića, a on izbacio Rodića. Lijevi bek je pobjegao klupskom saigraču Stojkoviću koji ga je oborio i sudija Roki je pokazao na bijelu tačku, a Mitrović je bio siguran.

Pitanje pobjednika Mitrović rješava u 80. minutu.

Akciju je započeo Jovičić koji je dodao desno do Živkovića. Vezista Benfike je u kaznenom prostoru tražio Sergeja Milinkovića-Savića koji je sjajno propustio loptu do usamljenog Mitrovića, a njemu nije bilo teško da opet zatrese mrežu Crnogoraca - 0:2.

Rezultati utakmica Uefine nogometne Lige nacija:

LIGA A

Grupa 3:

Poljska - Portugal 2:3 (Piatek 18', Blaszczykowski 77' / Andre Silva 31', Glik 41'-ag, Bernardo Silva 52')

1. Portugal 2 2 0 0 4:2 6
2. Poljska 2 0 1 1 3:4 1
3. Italija 2 0 1 1 1:2 1