Sarajevo 16 °C Utorak 16.10.

10.10.2018. / 18:37h Fudbal - Prijateljski meč

Željezničar golovima Zajmovića i Dacića savladao Sutjesku

Fudbaleri Željezničara upisali su pobjedu u prijateljskom susretu protiv Sutjeske rezultatom 1:0 odigranom u Foči.

Prijateljski susret, kojeg su ekipe iskoristile tokom reprezentativne pauze, počeo je razmjenom prigodnih poklona između predstavnika klubova.

Željezničar je utakmicu počeo u sastavu: Fejzić, Šehić, Bakrač, Bogičević, Pavić, Hajdarević, Blagojević, Čurjurić, Zec, zajmović i Krpić.

Gosti su bili nešto bolji rival na otvaranju susreta, ali golova nije bilo sve do 36. minute. Tada je Dženan Zajmović pogodio i doveo Željezničar u vodstvo, a rezultatom 0:1 okončan je prvi dio igre.

Trener Plavih Milomir Odović napravio je veliki broj izmjena, pa su tako gosti zaigrali u drugom dijelu u ovom sastavu: Ćeman – A. Šehić, Osmanković, Bakrač, Duraković – Vranješ, Blagojević – Zec, Čurjurić, Zajmović – Dacić.

Ipak, u drugom poluvremenu tempo igre je pao, pa nije bilo mnogo uzbuđenja. Kada su svi očekivali da će Plavi upisati minimalni trijumf, Dacić je iskoristio asistenciju Vranješa za 0:2. To je bio i konačan rezultat susreta, tako je Željezničar upisao pobjedu u prijateljskom duelu.