Sarajevo -2 °C Četvrtak 13.12.

25.09.2018. / 22:44h Fudbal - Bundesliga

Bayern ispustio pobjedu protiv Augsburga, Schalke upisao i peti poraz

Bayern je u 5. kolu njemačke Bundeslige na svom terenu samo remizirao protiv Augsburga rezultatom 1:1.

Bavarci su do vodstva stigli tek u nastavku kada je u 48. minuti Robben krunisao brz kontranapad i asistenciju Gnabrya za 1:0. I kada se činilo da će tako ostati, Gotze je u 87. minuti šokirao aktuelnog prvaka koji je u ovome meču nastupio u kombinovanom sastavu.

Nevjerovatnu rezultatsku krizu nastavio je Schalke koji je doživio i peti uzastopni poraz na gostovanju protiv Freiburga, a pogodak Niederlechnera u 52. minuti ostavio je klub iz Gelzenkirhena zakovanog na dnu bez bodova.

Zanimljivo je bilo u duelu Hannovera i Hoffenheima, a gosti su na kraju slavili sa 1:3 golovima Breneta u 20., Kaderabeka u 49. i Belfodil u 94. minuti, dok je domaći sastav samo ublažio poraz preko Fullkruga u 55. minuti iz penala.

U startnoj postavi Hoffenheima ponovo je bio Ermin Bičačkić koji je nakon povrede i oporavka još jednom odigrao svih 90 minuta.