Sarajevo 1 °C Ponedjeljak 10.12.

23.09.2018. / 23:04h Fudbal - La Liga

Senzacionalna Girona uzela bod Barci na Camp Nouu

U posljednjem susretu petog kola La Lige Barcelona i Girona su odigrali 2:2, nakon što je Barca od 35. minute igrala s igračem manje.

Barca je povela u 19. minuti golom Lionela Messija, ali u 35. minuti je ostala s igračem manje nakon što je Clement Lenglet laktom u glavu udario Perea Ponsa. Izgledalo je kako je francuski igrač slučajno udario Ponsa, no sudac Jesus Gil je nakon pregledavanja video zapisa procijenio drugačije.

Girona je izjednačila u završnici prvog dijela golom Christiana Stuanija, a potpuni preokret dogodio se u 51. minuti kada je urugvajski napadač postigao svoj drugi gol na utakmici. Messi je u 60. minuti umalo izjednačio pogodivši okvir gola iz slobodnog udarca, ali tri minute kasnije izjednačio je Gerard Pique. Do kraja utakmice Barca je imala još nekoliko prilika i mogla je slaviti, ali Yassine Bounuo je branio sjajno.