Sarajevo 1 °C Ponedjeljak 10.12.

23.09.2018. / 22:57h Fudbal - Serie A

Ronaldo spasio Juventus: U finišu slomili otpor Frosinonea

U posljednjem susretu petog kola Serie A Juventus je na gostovanju pobijedio Frosinone s 2:0 upisavši i petu pobjedu ove sezone.

Aktuelni talijanski prvak dugo se mučio protiv pretposljednjeg sastava Serie A koji je u prva četiri kola osvojio samo jedan bod uz razliku pogodaka 0:10. Juve je dominirao, ali nikako nije uspijevao probiti domaći bunker. Sve do 81. minute kada je Cristiano Ronaldo zabio svoj treći pogodak ove sezone. Pobjedu gostiju potvrdio je Federico Bernardeschi golom u trećoj minuti nadoknade.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Juventus, koji u narednom kolu dočekuje Bolognu.

U ranije odigranom susretu Milan i Atalanta su odigrali 2:2, a gosti su izvukli bod golom u sudijskoj nadoknadi. Milan je vodio 1:0 i 2:1, ali nije uspio odbraniti prednost i gosti su produžili niz bez poraza u međusobnim susretima na sedam utakmica.

Golove za Milan zabili su Higuain (2) i Bonaventura (61), dok su strijelci za goste iz Bergama bili Gomez (54) i Rigoni (90+1).