Sarajevo 0 °C Nedjelja 16.12.

23.09.2018. / 21:25h Fudbal - BHT Premijer liga BiH

Čelik i Tuzla City podijelili bodove, Široki Brijeg savladao Zvijezdu 09

Utakmica 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Čelika i Tuzla Cityja okončana je bez pobjednika – 1:1.

Prvo poluvrijeme bolje je otvorio Čelik, koji je do desete minute izveo tri kornera, a nakon jednog ubačaja prijetio je Dedić, no, gostujući golman Fejzić bio je siguran.

Potom su gosti u potpunosti preuzeli inicijativu, a pravo je čudo da nakon prvih 45. minuta nisu uspjeli zatresti mrežu zeničkog kluba.

Od 20. do 25. minute, golman Čelika sjajno je intervenisao čak četiri puta i tako spasio Zeničane. Prvo je Stojčev uputio projektil sa 30 metara, ali se Ružić istakao. Uslijedio je korner, Kostić je sjajno šutirao glavom, ali je golman Čelika još jednom bio na visini zadatka.

Golman Čelika sjajno je zaustavio i udarce Šarčevića i Nukića.

I u nastavku smo svjedočili sjajnoj utakmici. Nermin Crnkić doveo je goste u vodstvo u 63. minuti, ali je Anel Dedić poravnao rezultat samo šest minuta poslije golom iz penala. Do kraja susreta domaći tim imao je mnogo više od igre, pokušavao doći do potpunog preokreta, ali su Tuzlaci uspjeli sačuvati remi.

Čelik – Tuzla City 1:1 (Crnkić 63'/Dedić 69’)

Široki Brijeg teže od očekivanog savladao fenjeraša Premijer lige BiH

Fudbaleri Širokog brijega su teže neko što se to očekivalo savladali Zvijezdu 09 u susretu 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Fenjeraš je pružio sjajan otpor favorizovanim Širokobriježanima, ali je na kraju ipak morao potpisati kapitulaciju.

Prvo poluvrijeme okončano je bez golova, a najbolju priliku da dovede domaći tim u vodstvo propustio je Begonja kada je istrčao sam na Erića, ali je golman gostiju spasio svoj tim.

I u drugom poluvremenu dominirali su domaći. Prijetio je Čabraja u 50. minuti, ali rezultat se nije mijenjao. Široki je sve više pritisako ka golu gostiju, a do gola je stigao u 76. minuti. Pogodak je postigao Kvesić u 76. minuti susreta.

Široki Brijeg – Zvijezda 09 2:0 (Kvesić 76’ Tojčić 85’-autogol)