Sarajevo 0 °C Nedjelja 16.12.

23.09.2018. / 17:18h Fudbal - Serie A

Milinković-Savić i Immobile srušili Genou, Roma "pala" u Bologni

Milinković-Savić i Immobile srušili Genou, Roma
U susretu 5. kola italijanske Serije A Bologna je na svom terenu stigla do prve pobjede sezone, savladavši Romu rezultatom 2:0.

Roma je u prvom poluvremenu propustila nekoliko sjajnih prilika, sjajno je branio domaći golman Skorupski, a Bologna je do vodstva stigla u 36. minuti kada je Mattiello sjajno šutirao sa desetak metara iskosa lijevom nogom i matirao je Olsena.

Vučica je dotučena u nastavku kada je Santander nakon brze kontre u 59. minuti postavio konačnih 2:0. Edin Džeko je odigrao cijeli meč, ali ni njega nije išlo u ovome susretu.

Za razliku od Rome, njihov gradski rival Lazio ostvario je sigurnu domaću pobjedu protiv Genove sa 4:1.

Laziali su pitanje pobjednika praktično riješili još u prvom dijelu kada su poveli sa 2:0 golovima Caiceda u 7. i Immobilea u 23. minuti. Nadu gostima vratio je Piatek u 46. minuti kada je iskoristio veliku grešku odbrane Lazia.ž

Ipak, u 53. minuti Lulić je sjajno ubacio sa lijeve strane, a Milinković-Savić je glavom povisio na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Immobile u 90. minuti, svojim drugom golom.

Senad Lulić je odigrao svih 90 minuta za svoj tim, baš kao i Ervin Zukanović na drugoj strani.

Udinese je kao gost pobijedio Chievo sa 0:2, a golove su postigli De Paul u 76. i Lasagna u 90. minuti.