Sarajevo 0 °C Nedjelja 16.12.

22.09.2018. / 21:00h Fudbal - Premijer liga BiH

Sloboda pobijedila GOŠK za proboj ka vrhu tabele

Fudbaleri Slobode ostvarili su sigurnu pobjedu na Tušnju protiv GOŠK-a rezultatom 2:0, u okviru 10. kola Premijer lige.

Tuzlaci su imali šansu već u 2. minuti, ali je nakon kornera i pokušaja Ignjatovića sjajno intervenisao Kozić. Domaći su i nakon toga dominirali, ali teško su stvarali prilike, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Tušanj eksplodirao.

Fenomenalan gol je postigao Said Husejinović iz slobodnog udarca sa preko 20 metara za 1:0.

I u nastavku ista slika, bezopasni gosti nisu napravili ništa u napadu, a dileme oko pobjednika riješene su u 68. minuti. Ponovo je Husejinović sve uradio uposlivši Vidovića, čiji udarac je odbranio Kozić, ali je na odbijenu loptu natrčao mladi Beganović pospremivši je u mrežu za 2:0.

Do kraja je Sloboda bez problema sačuvala vodstvo za nova tri boda i ostanak u gornjem dijelu tabele.