Sarajevo 9 °C Utorak 16.10.

22.09.2018. / 19:08h Fudbal - Premijer liga BiH

Zrinjski osvojio tri boda protiv Radnika

U jednom od derbija desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je minimalnim rezultatom 1:0 slavio kod Radnika u Bijeljini.

Susret je ponudio mnogo toga, ali ne i toliko golova. Sigurno da neutralni gledaoci mogu biti zadovoljni prinuđenim, pošto su šanse prštale na sve strane.

Radnik je stajao vrlo dobro na terenu, ali je Zrinjski iskoristio prvu veliku priliku.

Igrao se 15. minut kada je Bekić iskoristio grešku odbrane Radnika, ali je njegov udarac odbranio Lučić. No, na loptu je natrčao Nemanja Bilbija i nije mu bilo teško da dovede svoj tim u vodstvo.

Radnik odgovara neposredno nakon toga. Hadžić je bio u sjajnoj šansi, ali je šutirao direktno u Brkića iz izgledne pozicije.

Prilike smo gledali i do kraja poluvremena, ali promjene rezultata nije bilo.

Već u drugoj minuti nastavka Bilbija je mogao do novog gola, ali mu je Lučić odbranio udarac glavom. Zrinjski je nastavio sa ofanzivom, pa su još dvije ogromne prilike propustili Bilbija i Jović. Ovaj drugi je pogodio stativu kada je bio sam pred golmanom domaćih.

Kako je meč odmicao kraju, tako je i Zrinjski pokušavao da zatvori utakmicu. Ostalo je na kraju 0:1, velika pobjeda Mostaraca.