Sarajevo 9 °C Utorak 16.10.

22.09.2018. / 19:02h Fudbal - Premijer liga BiH

Sarajevo bez problema savladalo Krupu

Fudbaleri Sarajeva zabilježili su veliku pobjedu u desetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 4:1 protiv Krupe na gostovanju.

Teško gostovanje Krupi fudbalerima Sarajeva je došlo u baš nezgodnom trenutku. Husref Musemić je bez pet važnih igrača otputovao na gostovanje, ali se to ni u jednom momentu nije osjetilo.

Razlog – odlična igra Sarajeva i pogoci baš na vrijeme. Već u šestoj minuti gosti su poveli preko danas fantastičnog Benjamina Tatara koji je iskoristio smušenost domaće odbrane.

U takvom ritmu se nastavilo igrati, Sarajevo je kontrolisalo loptu, a onda je Makitan dobio crveni karton nakon starta upravo nad Tatarem, pa je gostima ostao lakši posao.

To su iskoristili minut prije odmora, a nakon akcije Tatara i Šiišića Karišik je pogodio u svoju mrežu.

Kako je završeno prvo poluvrijeme, tako je počelo i drugo, a to je golom Sarajeva. Gosti su treći gol postigli preko Emira Halilovića.

U nastavku susreta znatno manje uzbuđenja. Gosti su svjesno stali na loptu i smirili tempo igre, dok Krupa nije mogla ništa pokazati protiv snažnijeg protivnika sa igračem više.

Sarajevo je igralo pametno, pa je dvadesetak minuta prije kraja došla i do novog pogotka. Vrlo važan momenat u karijeri za mladog Halida Šabanovića koji je postigao prvijenac u bordo dresu.  Utješni pogodak za domaće postiže Nikodijević u 77. minuti.

Do kraja više nije bilo uzbuđenja, gosti su došli do zasluženog trijumfa.