Sarajevo 16 °C Utorak 16.10.

18.09.2018. / 23:00h Fudbal - Liga prvaka

Firmino u nadoknadi srušio PSG, Napoli zaustavljen na Marakani

U premijernom nastupu u grupnoj fazi Lige prvaka, Crvena zvezda se uglavnom branila i – odbranila.

Na krcatoj Marakani, uz izuzetan ambijent, beogradski klub je dočekao favorizovanog Napolija te izborio veliki bod. Igrači italijanskog tima većim dijelom meča su napadali, stvarali šanse, pogodili i prečku, ali Borjan je ostao nesavladiv. Imala je i Zvezda nekoliko poluprilika preko Boakyeja, no sigurno je da se srbijanski prvak neće buniti nakon konačnih 0:0.

Liverpool je pobijedio PSG-a, ali nakon što su Redsi zamalo ispustili 2:0. Prvo je Sturridge glavom zatresao mrežu gostiju u 30. minuti, a šest minuta kasnije Milner s bijele tačke udvostručio prednost Liverpoola.

Iako u podređenom položaju i uglavnom bez pravih prilika, Parižani preko Meuniera smanjuju na 2:1 u 40. minuti, a zatim je, sedam minuta prije kraja, Mbappe u polukontri poentirao i zaledio Anfield. Liverpool je potom pritisnuo, što se isplatilo u nadoknadi – majstorski iskosa, u gužvi, pogađa Firmino za konačnih 3:2!

Što se ostalih večerašnjih mečeva tiče, važne pobjede u gostima ostvarili su Borussija i Atletico, Galatasaray je u Isnatbulu savaldao Lokomotiv s glatkih 3:0, dok su Schalke i Porto podijelili plijen…