Sarajevo 21 °C Ponedjeljak 24.09.

14.09.2018. / 21:02h Fudbal - Zakucao loptu u mrežu

Dario Đumić postigao prvijenac u dresu Dynamo Dresdena

Dario Đumić, 26-godišnji bosanskohercegovački stoper, postigao je prvijenac u dresu Dynamo Dresdena u pobjedi protiv Regensburga u petom kolu njemačke 2. Bundeslige.

Đumić je od dolaska u Dynamo Dresden standardan i pruža veoma dobre partije, a sada je na red došao i prvijenac. Nakon gola Aiasa Aosmana u 22. minuti, bh. stoper je pogodio u 52. minuti.

Odlično je primio loptu u šesnaestercu nakon čega je šutira, a lopta mu se odbila i onda ju je zakucao u mrežu domaćeg kluba za 0:2 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Bh. defanzivac bio je najbolje ocijenjeni igrač na utakmici. Đumić je bio standardan BiH za vrijeme mandata selektora Mehmeda Baždarevića, dok nije dobijao poziv Roberta Prosinečkog.