Sarajevo 26 °C Srijeda 19.09.

11.09.2018. / 20:42h Fudbal - Liga nacija

Uživo / BiH - Austrija 1:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Zenici protiv Austrije igra susret drugog kola Lige nacija. Tekstualni prijenos s fotografijama i video klipovima možete pratiti na našem portalu.

90+5' - 60 sekundi dijeli Zmajeve od pobjede.

90+3' - Posljednja izmjena u i našim redovima. Duljević je napustio igru, a Bajić ga je zamijenio.

90+2' - Lainer je sa svoje polovine povukao loptu, došao neometan do našeg kaznenog prostora, ali nije imao snage u završnici i šutirao je pored gola.

90+1' - Sada smo imali sreće. Schaub je zakasnio na centaršut sa desne strane i šutirao je loše iz peterca.

90+1' - Igrat će se dodatnih pet minuta.

90' - Posljednja minuta u toku.

89' - I Pjanić je napustio teren. Ušao je Krunić.

87' - Prva izmjena i u našem timu. Zakarić je zamijenio Višću.

78' - GOOOL!!! Sarić je uposlio Džeku koji šutira iskosa sa lijeve strane i pogađa za 1:0!!!

72' - Prva izmjena na meču. Sabitzer mijenja Gregoritscha u redovima Austrije.

70' - Austrijanci su postigli pogodak nakon katastrofalne greške Šehića. Srećom, pogodak je poništen zbog ofsajda u kojem je bio asistent Alaba.

69' - Nakon kornera lopta je došla do Alabe koji šutira sa ivice kaznenog prostora preko gola.

68' - Šesti korner za Austriju. U kornerima je sada 4-6.

66' - Velika šansa za Austriju! Lazaro je šutirao sa 20 metara, lopta odlazi tik pored gola.

62' - Žuti karton za Leinera.

57' - Novi korner za Austriju. Loša procjena Šehića, ali nisu se ni gosti snašli.

56' - Pjanić je ubacio, Lindner boksovao pravo na nogu Duljevića koji šutira sa ivice kaznenog prostora, ali Alaba izbija loptu u korner. Nakon kornera ponovo Duljević šutira, Austrijanci izbijaju loptu ispred svog gola, prenosi Klix.

55' - Prilika da ugrozimo gol Austrije iz prekida, prenosi Klix.

46' - Drugo poluvrijeme je počelo. Sa centra su krenuli naši igrači.

45 - kraj prvog poluvremena.

40' - Kakav zicer smo promašili! Duljević je prošao po lijevoj strani i oštro ubacio u peterac, a Džeko sa samo tri metra nije uspio poslati loptu u mrežu.

33' - Džeko je sada na maestralan način iznudio korner za BiH. U kornerima je 4-3 za Zmajeve. Pjanićev ubačaj je s lakoćom očišćen.

30' - Pjanić ubacuje iz slobodnog udarca sa desne strane, Džeko iz teške pozicije šutira glavom sa desetak metara preko gola.

30' - Pola sata igre na Bilinom Polju. Za sada još uvijek bez pogodaka.

27' -Sjajan ubačaj Pjanića iz kornera, Šunjić kasni u petercu i propala je velika prilika za BiH, prenosi Klix.

22'  Žulj (Austrija) je šutirao visoko preko gola.

20'  Martin Hintereger (Hinteregger) je dobio žuti karton.

16' Ponovo je pokušao Arnautović, ovaj put lopta odlazi pored gola.

14' Arnautović (Austrija) je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Šehić izbacio loptu u korner, prenosi Avaz.

8' - Prvi ozbiljniji napad Austrije. Alaba je pokušao proći Todorovića, ali je desni bočni naše selekcije sjajno dobio duel.

4' - Lijepa akcija našeg tima, ali zamalo prejaka lopta za Sarića.

20:28 - Sastav Austrije (3-5-2): Lindner - Ilsanker, Prödl, Hinteregger - Lainer, Lazaro, Žulj, Grillitsch, Alaba - Gregoritsch, Arnautović.

20:27 - BiH igra u formaciji 4-3-3: Šehić - Todorović, Šunjić, Zukanović, Čivić - Bešić, Sarić, Pjanić - Višća, Duljević, Džeko.