Sarajevo 22 °C Nedjelja 23.09.

11.09.2018. / 19:12h Fudbal - Ubjedljiva pobjeda

Rezervisti Sarajeva u drugom poluvremenu postigli osam golova

Fudbaleri FK Sarajevo ostvarili su pobjedu u prijateljskoj utakmici na stadionu Šibovi u Jelahu protiv ekipe FK Borac Jelah rezultatom 1:8, odigrane povodom obliježavanja 70 godina postojanja kluba iz Jelaha.

Prvi dio utakmice iznenađujuće je pripao niželigašu koji je golom Hamzića u 19. minuti poveo sa 1:0, što je bio i rezultat prvog dijela igre. Ipak, u nastavku su šansu dobili igrači sa klupe i u potpunosti su je iskoristili. Koševski tim je na startu drugog dijela ekspresno poravnao u 49. minuti preko Handžića, a samo tri minute poslije Mustafić je potpuno preokrenuo rezultat na 1:2.

U 56. minuti Resić je povisio na 1:3, a deset minuta kasnije dva brza gola postigli su Hodžić i Šišić za ubjedljivih 1:5. Mladi Musafić je 15 minuta prije kraja postigao svoj drugi gol, a konačnih 1:8 postavili su Hodžić i Handžić.

Sarajevo je meč počelo u sastavu: Džafić, Hebibović, Adukor, Dupovac, Bekić, Stanojević, Crepulja, Tatar, Velkoski, Halilović i Ahmetović.

FK Borac Jelah – FK Sarajevo 1:8 ( Hamzić / Handžić, Mustafić, Resić, Hodžić, Šišić, Mustafić, Hodžić, Handžić)