Sarajevo 6 °C Petak 16.11.

19.08.2018. / 16:24h Fudbal - Premiership

Aguero briljirao, City pregazio Huddersfield!

U okviru 2. kola engleske Premijer lige, aktuelni prvak Manchester City deklasirao je na svom stadionu Huddersifeld s visokih 6:1. Junak pobjede Građana bio je Kun Aguero koji je postigao hat-trick.

Već nakon 35 minuta igre bilo je 3:0 za domaće i već tada je bilo jasno da se gostima ne piše dobro na Etihadu. Mrežu Huddersfielda načeo je upravo Aguero u 25. minuti, na 2:0 je povisio Gabriel Jesus u 31., a četiri minute poslije Augero je postigao svoj drugi pogodak. Sve što su gosti uradili u današnjoj utakmici bio je gol Jona Stankovića u 43. minuti.

U nastavku susreta City je postigo još tri gola, a pogađali su David Silva (48’), Aguero (75’) i Kongolo (autogol 84’).

U drugom meču, Watford je sa 3:1 bio bolji od vidno umornog Burnleyja koji je u četvrtak izbacio Bašakšehir iz Evropske lige. Gosti su u trećoj minuti poveli preko Grayja, Trakowski je već u šestoj izjednačio, ali Deeney i Hughes u prvim minutama drugog poluvremena donose pobjedu gostima.