Sarajevo 6 °C Petak 16.11.

18.08.2018. / 22:35h Fudbal - Serie A

Napoli nakon preokreta savladao Lazio na Olimpicu

U derbi susretu 1. kola italijanske Serije A, Napoli je kao gost na Olimpicu pobijedio Lazio sa 1:2.

Lazio je bio bolji rival u prvih pola sata, što je rezultiralo fenomenalnim golom Cire Immobilea u 25. minuti kada se velemajstorskim potezom oslobodio trojice čuvara i postigavši sjajan gol za 1:0.

Napoli se nakon toga tek probuduio, pa je Zielinski pogodio prečku u 35. minuti, a u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Milik je krunisao lijepu akciju za poravnanje 1:1.

U nastavku je domaćima ponestalo snage, što su Napolitanci znali iskoristiti. Igrao se 59. minut kada je jedna odbijena lopta stigla do Insignea, a omaleni napadač je krasnim udarcem pospremio u suprotne rašlje za 1:2.

Acerbi je u 90. minuti pogodio stativu i ostalo je 1:2 za pobjedu Napolija u zvaničnom debiju Carla Ancelottija na njihovoj klupi.