Sarajevo 3 °C Ponedjeljak 19.11.

11.07.2018. / 22:00h Tenis - Maraton na Centralnom terenu

Nadal nakon skoro pet sati izbacio Del Potra

Rafael Nadal je u fantastičnom meču četvrtfinala Wimbledona s 3:2 savladao Juan-Martin Del Potra.

Prvi set je već nagovijestio da ćemo gledati pravi maraton i nevjerovatan meč. Borba je trajala nešto manje od sat vremena, a Argentinac je posustao na samom kraju. Pri rezultatu 6:5 za Nadala, Španac pravi break i dobija set.

rafael-nadal-wimbledon-18-1

Zatim smo u drugom setu gledali tie break, u kojem je nakon velike borbe s 9:7 bolji bio Del Potro. On nastavlja igrati u dobrom ritmu, te dolazi do preokreta. U trećem setu je slavio sa 6:4.

Uslijedio je novi preokret, a ovaj put ga pravi Španac i time dobija ovaj meč, te odlazi u polufinale.

juan-martin-del-potro-2018

Prvo je u četvrtom setu, u kojem smo vidjeli nekoliko spektakularnih poena, slavio sa 6:4, a onda i na samom početku odlučujućeg seta pravi break i dolazi do 3:1. Nije se predavao Argentinac, koji je imao tri break lopte na 4:3 za Rafu, ali igrao je i Rafa nevjerovatan tenis, sačuvao svoj servis do kraja i stigao do pobjede. Ovaj maraton je okončan nakon 4 sata i 50 minuta.

Španac će u polufinalu odmjeriti snage s Novakom Đokovićem.

I John Isner se plasirao u polufinale. Amerikanac je u pretposljednjem meču dana bio bolji od Miloša Raonića s 3:1 u setovima. Isner će se u polufinalu sastati sa Kevinom Andersonom koji je danas napravio senzaciju izbacivši s turnira prvog nositelja Rogera Federera.

Nadal – Del Potro 3:2 (7:5, 6:7, 4:6, 6:4, 6:4)
Isner – Raonic 3:1 (6:7, 7:6, 6:4, 6:3)