Sarajevo 10 °C Subota 20.10.

22.04.2018. / 18:07h Fudbal - Sigurna pobjeda

Chelsea savladao Southampton i zakazao finale FA Cupa protiv Man Utd

Fudbaleri Chelseaja borit će se za trofej u FA kupu pošto su u polufinalu tog takmičenja savladali Southampton na Wembleju rezultatom 2:0.

Ekipa iz Londona je zakazala duel sa Manchester Unitedom, koji je u subotnjem polufinalu pobijedio Tottenham, zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu.

Olivier Giroud je u 30. sekundi drugog poluvremena prevario gotovo kompletnu odbranu Southamptona, uključujući i golmana McCarthyja i rutinski sproveo loptu u mrežu, da bi pitanje pobjednika riješio Alvaro Morata u 82. minutu.

Plasmanom u finale, ekipa Antonija Contea ponovila je uspeh iz prošle sezone, ali je tada poražena od Arsenala. Ipak, samo godinu dana kasnije Chelsea će imati novu priliku da se boi za osmi trofej u FA kupu. Prethodni je osvojio 2012. godine.

Finale je na programu 19. maja na Wembleyu.