Sarajevo 22 °C Utorak 16.10.

21.04.2018. / 18:20h Fudbal - Mostarci slavili u Bijeljini

Bekrić majstorijom primakao Zrinjski novoj tituli

U susretu 6. kola Lige za prvaka odigranom na Gradskom stadionu u Bijeljini, Zrinjski je pobijedio Radnik sa 1:2.

Bilbija je prvi prijetio udarcem glavom u 4. minuti, ali lopta je otišla preko gola. Igralo se otvoreno sa obje strane, a period bolje igre Radnik je krunisao u 19. minuti.

Đurić je natrčao na jednu odbijenu loptu i postigao je sjajan gol sa 25 metara za vodstvo Bijeljinaca 1:0.

Već u 21. minuti Radnik je izveo brz kontra napad, ali prečka je spasila Zrinjski nakon udarca Srećkovića.

Nakon toga, Zrinjski je zagospodario terenom, a u 35. minuti Filipović je ubacio sa lijeve strane, ali je Pezer glavom šutirao preko gola. Ipak, već u narednoj akciji Plemići su poravnali. Jakovljević je nakon kornera visoko skočio i postigao gol glavom za 1:1.

Lučić je u sudijskoj nadoknadi u posljednji čas intervenisao ispred Jovića, pa se na odmor otišlo neriješenim rezultatom.

Drugo poluvrijeme počelo je isključenjem domaćeg igrača u 54. minuti. Radović je pocrvenio nakon grubog starta na Jakovljeviću, koji nakon toga nije mogao nastaviti meč, pa je Zrinjski do kraja meča imao igrača više.

I pored brojčane prednosti, Zrinjski nije uspio da stvori veliki broj prilika sve do samog finiša. Solidan pokušaj Barišića u 73. minuti otišao je pored gola. Poslije kornera Filipovića veliku šansu je imao Bilbija, ali je Lučić zaustavio njegov udarac.

Nedugo zatim, Filipović je nezgodno šutirao, ali lopta je prohujala pored gola, a zatim se lopta odbila od Bilbije preko gola.  I konačno, u 85. minuti Bekrić je fenomenalnim golom sa 25 metara pogodio same rašlje za veliko slavlje Mostaraca.

U 89. minuti Beširović je bio sam ispred Pirića, ali je šutirao pored gola i ostalo je 1:2.

Radnik-Zrinjski 1:2 (Đurić 19’ / Jakovljević 36’, Bekrić 85’)