Sarajevo 16 °C Ponedjeljak 24.09.

24.02.2018. / 23:09h Fudbal - Serie A

Štoperi donijeli pobjedu Interu nad posljednjeplasiranim Beneventom

U 26. kolu italijanske Serije A Inter je opravdao ulogu velikog favorita i slavio protiv posljednjeplasiranog Beneventa rezultatom 2:0.

Iako se očekivalo da će ekipa Luciana Spallettija konačno odigrati rutinski meč za svoje navijače, to se nije dogodilo. Neroazzurri su se dugo mučili, a u prvom dijelu čuli su se i zvižduci nezadovoljnih navijača. U prilog tome ide i činjenica da Inter nije uputio šut u okvir gola gostiju u prvom dijelu igre.

Ipak, nakon sat vremena igre konačno su domaći riješili da izbjegnu sramotu. Korner u 66. minuti Matiasa Vecina u pogodak je pretvorio Milan Skriniar, a samo tri minute kasnije i drugi defanzivac postigao je gol i tako riješio pitanje pobjednika. Riječ je o Andrei Ranocchiji.

Završeno je rezultatom 2:0, a domaćinu je olakšan posao nakon crvenog kartona za Nicolasa Violu u 81. minuti susreta.