Sarajevo 12 °C Petak 22.06.

17.02.2018. / 21:00h Fudbal - Osmina finala

Manchester United, Southampton i Brighton u četvrtfinalu FA Cupa

U petom kolu najstarijeg nogometnog takmičenja, engleskog FA Cupa, Manchester United je savladao Huddersfiled sa 2:0 i plasirao se u četvrtfinale.

Duel dva premierligaša obilježio je Romelu Lukaku, koji je postigao oba gola na utakmici. Već u trećoj minuti statisti Belgijanac je načeo mrežu Huddersfielda, a konačan rezultat zaključio pogotkom u 55. minuti, na asistenciju Alexisa Sancheza. Prethodno je poništen gol Mate, nakon pregledavanja VAR-a.

Southampton je nadigrao WBA u gostima rezultatom 2:1 pogocima Hoedta (11.) i Tadića (56.), dok je za poraženu ekipu pogodio Rondon (58.).

Brighton je nadigrao Coventry rezultatom 3:1 (Locadia 15., Goldson 34., Ulloa 61. - Clarke-Harris 77.), dok su Sheffield Wednesday i Swansea remizirali (0:0) i morat će igrati uzvratni susret.