Sarajevo -3 °C Srijeda 19.12.

17.02.2018. / 19:23h Fudbal - Premijer liga BiH

Čelik fenomenalnim pogotkom Šišića došao do važne pobjede protiv Viteza

Borbu za opstanak u proljetnom dijelu sezone Premijer lige BiH Čelik je započeo na najbolji način, dok Vitez ostaje zakucan za dno tabele.

U duelu dvije posljednjeplasirane ekipe, pred oko 7.000 gledalaca, Zeničani su slavili na Bilinom polju (1:0) fantastičnim golom Aldina Šišića.

Iako nije bilo spektakularnih šansi u uvodnim minutama susreta, Čelik je djelovao konkretnije i odlučnije. Imali su domaći nekoliko poluprilika, ali Nikolić i Đelmić nisu bili precizni.

Ključni trenutak dešava u 35. minuti. Prethodno je dosuđen slobodan udarac za domaće na nekih tridesetak metara od gola Viteza. Na scenu je stupio Šišić koji je direktnim udarcem postigao prelijep pogodak za veliko slavlje fanova na Bilinom polju.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo previše previše uzbuđenja. Domaći su evidentno bili zadovoljnih rezultatom, ali su opet stvorili nekoliko pristojnijih šansi. S druge strane, Vitez je pokušao u zadnjih 15-tak minuta nešto napraviti u ofanzivi, ali Čelikova odbrana lako je izlazila na kraj sa bezidejnim napadačima i veznim redom gostiju.