Sarajevo 25 °C Četvrtak 21.06.

13.02.2018. / 23:15h Fudbal - Liga prvaka

Juventus i Tottenham odigrali 2:2, City završio posao

Odigrane su prve dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

Juventus i Tottenham odigrali su fantastičnu utakmicu, koja je završena bez pobjednika rezultatom 2:2. U drugoj utakmici u Švicarskoj, Basel je nadigran od Manchester Citiya, Građani su slavili rezultatom 0:4, prenose Vijesti.ba.

Juve je u Torinu sjajno otvorio utakmicu i poveo već u drugoj minuti golom Gonzala Higuaina, na asistenciju Miralem Pjanića. Argentinac je samo sedam minuta kasnije iz penala povisio na 2:0. Spursi su smanjili preko Kanea u 35. minuti, a Higuain je propustio iz penala povećati rezultat u prvom poluvremenu.

U drugom nešto slabiji meč, a Spursi su preko Eriksena iz slobodnog udarca došli do 2:2.

Manchester City je u Baselu sa dva gola Gundogana, te po jednim Bernarda Silve i Aguera završio posao.