21.01.2018. / 09:02h Košarka - NBA liga

Portland slavio protiv Dallasa, Nurkić ubacio 10 poena, Oklahoma savladala Cavse

Portland Trail Blazersi su upisali treću pobjedu u nizu, a ovaj put su na domaćem terenu slavili protiv Dallas Mavericksa rezultatom 117:108.

Portland je skoro sve vrijeme bio u prednosti, a ona je rasla i do 18 poena razlike, posebno u drugoj i trećoj četvrtini. Ipak, Dallas je u posljednjoj dionici razliku sveo na jednocifren broj i pobjedu Portlanda doveo pod znak pitanja. Na sreću za tim Jusufa Nurkića, do preokreta nije došlo te je Portland na kraju upisao 25. pobjedu u sezoni.

Nurkić je na parketu proveo 24 minute i za to vrijeme ubacio je 10 poena i skupio šest skokova. Prvo ime Portlanda bio je Damian Lillard s 31 poenom, pet skokova i devet asistencija.

U redovima Dallasa istaknuli su se Wesley Matthews s 23, Dirk Nowitzki s 21 i Dennis Smith Jr. s 21 poenom.

Sinoć je veliku pobjedu upisala Oklahoma koja je u gostima slavila protiv Clevelanda rezultatom 148:124. Oklahoma sada ima omjer 26-20 i peti je tim Zapada, dok su Cavsi na trećem mjestu Istoka s omjerom 27-18.

Paul George je odigrao sjajno u redovima Oklahome ubacivši 36 poena, a pratili su ga Carmelo Anthony s 29 poena i 10 skokova te Steven Adams s 25 poena i 10 skokova. Fantastičan učinak od čak 20 asistencija i 23 poena imao je Russell Westbrook.

Na drugoj strani, Isaiah Thomas je ubacio 24 poena, dok je LeBron James zaustavljen na 18 poena i sedam asistencija.

Poraz su upisali i košarkaši Golden State Warriorsa koji su u gostima rezultatom 116:108 poraženi od Houston Rocketsa. Chris Paul s 33 poena i 11 skokova predvodio je Houston, dok je 26 poena za goste ubacio Kevin Durant.