Sarajevo 14.2 °C Petak 27.04.

17.12.2017. / 17:21h Fudbal - Serie A

Pjanić heroj Stare dame u pobjedi nad Bolognom

Ekipa Juventusa zabilježila je pobjedu na gostovanju Bologni rezultatom 3:0 uz fantastičan nastup Miralema Pjanića.

Bosanskohercegovački fudbaler se čini se, upotpunosti oporavio nakon povrede mišića. Prvo je u 27. minuti fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo Stare dame, a onda je nedugo zatim asistirao Mariju Mandžukiću za 0:2. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom dijelu Torinezi su postigli još jedan pogodak, pošto je u 64. minuti pogodio Blaise Matuidi. Pjanić je, uz ovacije gostujućih navijača, teren napustio u 86. minuti.

Iskusni Alessandro Matri je kasnim golom donio tri boda Sassuolu sa vrlo teškog gostovanja u Đenovi protiv Sampdorije, a prethodno je Politano promašio penal za goste.

Istim rezultatom okončan je duel između Crotonea i Chieva, za domaći tim. Jedini pogodak na utakmici postigao je Ante Budimir u 33. minuti.

Meč između Fiorentine i Genoe je završen bez golova, a od prve minute susreta na terenu je bio bh. reprezentativac Ervin Zukanović.