Sarajevo 14.2 °C Petak 27.04.

12.12.2017. / 22:48h Fudbal - Trijumfi Eintrachta i Freiburga

Stöger pobjedom debitovao na klupi Borussije

Odigrana su još tri susreta 16. kola njemačke Bundeslige, a važnu pobjedu ostvarila je Borussia Dortmund rezultatom 1:0 na gostovanju Mainzu.

Vjerovali ili ne, Milioneri iz Dortmunda ne znaju za pobjedu već devet susreta u svim takmičenjima, a post su prekinuli na neugodnom gostovanju na Opel Areni u Mainzu. I u ovom meču ništa nije bilo spektakularno u režiji gostiju, ali su došli do vrlo važne pobjede.

Oba pogotka postigli su gosti u drugom dijelu, a otpor domaćih slomio je Sokratis u 55. minuti susreta. Kada su domaći krenuli na sve ili ništa, Shinji Kagawa je riješio pitanje pobjednika.

Istovremeno, Eintracht je slavio rezultatom 2:1 protiv HSV-a nakon preokreta. Papadopoulos je doveo Hamburg u vodstvo u devetoj minuti, ali za 15-tak minuta gosti su već imali prednost. Pogađali su Wolf i Gačinović.

U meču koji je odigran ranije Wolfsburg i RB Leipzig su remizirali rezultatom 1:1.