18.07.2025 / 18:33 Svijet - Istražuje se uzrok

Eksplozija u prostorijama šerifa okruga Los Angelesa usmrtila tri osobe

Eksplozija u prostorijama šerifa okruga Los Angelesa usmrtila tri osobe
Foto: X
Eksplozija u centru za obuku Šerifske službe okruga Los Angeles usmrtila je tri pomoćnika šerifa, prenijeli su Fox News i lokalni mediji u petak, mada zvaničnici još nisu potvrdili smrtne slučajeve.

Portparol Šerifske službe Los Angelesa potvrdio je da se eksplozija dogodila u Akademiji za obuku Biscailuz Center u Istočnom Los Angelesu. On je rekao da je uzrok incidenta u fazi istrage i da još nisu spremni da potvrde smrtne slučajeve ili povrede.

List Los Angeles Times, pozivajući se na neimenovane izvore, prenio je da se bombaški odjel kretalo s eksplozivom kada je došlo do detonacije.



Američka tužiteljica Pam Bondi napisala je na društvenim mrežama da je razgovarala sa američkim tužiocem za Centralni distrikt Kalifornije, Billom Essaylijem, o onome što izgleda kao strašan incident u kojem su poginula najmanje tri lica u centru za obuku policijskih službenika u Los Angelesu.

Bondi je rekla da su federalni agenti na licu mjesta i da rade na prikupljanju dodatnih informacija.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo