11.01.2018. / 19:59h Košarka - Druga ABA liga

Bosna Royal sjajnom igrom razbila Zrinjski za drugu uzastopnu pobjedu

U prethodna dva ovosezonska meča Zrinjski je upisao pobjede protiv Bosne Royal. Stoga, neko je možda i mogao očekivati da Studenti slave protiv Plemića, ali malo ko je pretpostavljao da će mostarski tim nakon susreta djelovati kao da je prošao kroz mašinu za mljevenje mesa.

Bosna je slavila ubjedljivi trijumf od 80:59 u bh. derbiju ABA 2 lige, u sklopu 13. kola.

Tek u uvodnim minutama gosti su bili ravopravan takmac, ali već nakon prve četvrtine javio se nagovještaj smjera u kojem će proteći utakmica (26:17 vodila je Bosna).
U drugoj dionici susreta domaći su trojkama zasuli Zrinjski, da bi u 18. minuti poveli sa 46:28. Poluvrijeme je Bosna zaključila s prednošću od 18 poena (50:32), uz fenomenalan šut za trice (9-16).

U sličnom ritmu Sarajlije su nastavile nakon odmora, da bi nakon serije Jamira Hannera povele sa čak 27 poena razlike (68:41) u 28. minuti. Ostatak utakmice nudio je jednosmjernu ulicu, sve do sigurne pobjede od 80:59.

Najefikasniji kod Bosne Royal bili su Knežević (25) i Hanner (16), kod Zrinjskog Igrutinović (14).