10.01.2018. / 22:20h Košarka - Odlični nastupi Stipanovića i Muse

Gordić nosio Budućnost do pobjede protiv Cedevite

U Zagrebu je večeras odigran vrlo zanimljiv susret Top 16 faze Eurocupa u kojem su snage odmjerili Cedevita i Budućnost, a na kraju su se radovali gosti rezultatom 78:75.

Meč vrlo važan i za fanove u Bosni i Hercegovini pošto su se sastale ekipe u kojima bitne uloge igraju bh. košarkaši, koji su večeras bili odlični.

Cedevita je ušla bolje u meč i već nakon prve četvrtine imala osam poena prednosti. U nastavku viđena je podjednako agresivna košarka, a domaći su sa devet poena prednosti otišli na odmor.

Ipak, u drugom dijelu druga priča. Gosti su korak po korak vraćali deficit, a ponajviše zahvaljujući Nemanji Gordiću, preokrenuli su rezultat i došli na kraju do pobjede.

Gordić je bio najefikasniji u gostujućem timu sa 18 poena, dok je za Cedevitu najviše dao Džanan Musa (14). I Andrija Stipanović je bio veoma dobar, dodao je 13 poena.