22.10.2017. / 16:57h Fudbal - Plavi slavili u Gabeli

Majstorija Ubiparipa na debiju za važnu pobjedu Želje

U posljednjem susretu 12. kola BH Telecom Premijer lige, Željezničar je kao gost u Gabeli pobijedio GOŠK rezultatom 0:1.

Utakmica je počela na fenomenalan način za goste, a šokantno za domaće. Željezničar je već u 30 sekundi poveo, a strijelac je bio debitant Vojo Ubiparip, koji je nakon ubačaja Stanića sa desne strane, efektno pogodio glavom sa desetak metara za 0:1.

Plavi su novu dobru šansu imali i u 8. minuti nakon kornera Blagojevića, ali udarac glavom Graovca otišao je pored gola. U 17. minuti Zajmović je vrlo slabo šutirao sa 15 metara iz izgledne situacije nakon čega su se malo probudili i domaći.

Bošnjak je dvije minute kasnije izvanredno šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali lopta je prohujala pored gola. Na novu šansu čekalo se do 32. minute kada je nakon ubačaja Šabanadžovića na petercu bio Ubiparip, ali nije baš najbolje zahvatio loptu koja je nakon bloka zavrršila u korneru.

U 33. minuti viđen je zanimljiv pokušaj Srđana Stanića. Fudbaler Želje je sa centra pokušao iznenaditi Kozića, ali lopta je zamalo otišla preko gola, te se na odmor otišlo minimalnim vodstvom tima sa Grbavice.

Drugo poluvrijeme je počelo nešto angažovanijom igrom Gabeljana, ali nedostajalo im je prave ideje u igri i teško su dolazili u prilike. Željo se sa druge strane orijentisao na čuvanje rezultata i vrlo dobro je kontrolisao igru.

Prvi u nastavku prijetio je Kajkut, ali iz trka nije najbolje zahvatio loptu koja je otišla pored gola. Mreža Željezničara zatresla se u 63. minuti, ali pogodak Kobljara je opravdano poništen zbog ofsajda.

Najbolju šansu domaći su imali u 69. minuti kada je nakon ubačaja sa lijeve strane sam na petercu bio Bošnjak, ali je u padu šutirao samo preko gola. Veliku priliku da riješi sve dileme oko pobjednika imao je Zajmović, čiji je udarac sa nekoliko metara izblokiran u 86. minuti. Deak je imao šansu u 90. minuti, ali je nakon jednog prekida šutirao pored gola. Prava drama viđena je u 93. minuti kada je Bošnjak lukavo iz slobodnog udarca iskosa direktno šutirao, a Kjosevski je na jedvite jade sačuvao loptu da ne uđe u gol, iako su domaćini protestvovali, smatravši da je lopta već prešla gol-liniju.

Željezničar je novom pobjedom stigao na samo tri boda zaostatka u odnosu na vodeći Zrinjski, dok GOŠK u nastavku sezone čeka neizvjesna borba za opstanak.

GOŠK - Željezničar 0:1 (Ubiparip 1’)