12.10.2017. / 17:30h Fudbal - Remi Igmana i Veleža

Abdihodžić spasio Rođene u Konjicu

Igman iz Konjica je u okviru 11. kola Prve lige FBiH dočekao Velež, a utakmica je završena sa nepopularnih 0:0.

Domaći su u 3. minutu imali prvi pokušaj na meču, ali nakon odlično izvedenog kornera, nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju.

Velež je nakon ovog pokušaja Igmana preuzeo incijativu, ali prvu priliku su imali tek u 20. minutu kada pokušava Carvallo, ali neprecizno, te lopta odlazi daleko od gola.

Igman je samo minutu poslije imao dobru priliku, ali odbrana Rođenih otklanja opasnost od svog gola. Do kraja poluvremena vrijedi istaći upotrebu pirotehničkih sredstava, zbog koje je meč prekinut na nekoliko minuta.

Nakon prekida bilo je nekoliko varnica na terenu, a domaći su se na samom kraju našli u prilici, međutim nisu uspjeli pogoditi, te je prvi dio meča završen sa početnim rezultatom.

Na otvaranju drugog poluvremena po jedna dobra prilika na obje strane. Prvo je Velež u 48. minutu pokušao ali bez opasnosti za Abdulahovića. Samo četiri minute kasnije Šabanović je dobro šutirao ali lopta odlazi iznad prečke gola Abdihodžića.

Nakon ove šanse Igman je zaigrao mnogo bolje, međutim šut Lončarića je otišao pored gola. Prvo veliko uzbuđenje viđeno je u 80. minutu, kada je dosuđen penal za domaću ekipu.

Džafić je preuzeo odgovornost, ali maestralnom intervencijom Abdihodžić spašava Rođene.

Do kraja susreta Igman je imao dvije odlične prilike ali su bili neprecizni, međutim, u 87. minutu Velež je mogao odnijeti puni plijen iz Konjica, ali Mujezinović sa 10-ak metara šalje loptu pored gola, te je susret završen sa nepopularnih 0:0.