12.09.2017. / 15:31h Fudbal -

Filipe Luis: Atletico Madrid želi osvojiti Ligu prvaka

Filipe Luis, defanzivni bočni fudbaler Atletico Madrida uoči večerašnjeg starta Lige prvaka kazao je da njegov klub želi osvojiti najjače klupsko takmičenje u Evropi, prenosi Anadolu Agency (AA).

Filipe Luis, defanzivni bočni fudbaler Atletico Madrida uoči večerašnjeg starta Lige šampiona kazao je da njegov klub želi osvojiti najjače klupsko takmičenje u Evropi, prenosi Anadolu Agency (AA).

Ekipa koju s klupe vodi Diego Simeone dva puta je stigla do finala Lige prvaka, ali u oba navrata je poražena i to gradskog rivala Reala. Prvo u produžecima u Lisabonu 2014. godine, a zatim i u Milanu dvije godine kasnije na penale. Iskusni defanzivac je za Atletico igrao u oba finala i nada se da će biti u prilici da, ipak, podigne pehar namijenjen pobjedniku Lige prvaka.

“Želio bih da završim karijeru u ovom klubu, a do tada ću davati sve od sebe za njegov dres, jer shvatam šta to znači. Veliki sam obožavalac Simeonea, a mislim da me sada poznaje bolje od mog oca. Dok god sunce sija na nebu i ima života Atletico Madrid će pokušavati osvojiti Ligu prvaka. Samo je nekoliko stvari u životu bilo bolnije za mene od finala u Lisabonu 2014. godine. Nakon te utakmice nekoliko nedjelja sam imao besane noći“, kazao je Luis.

Atletico Madrid će se u ovosezonskom izdanju Lige prvaka takmičiti u grupi C u kojoj su još njegov bivši klub Chelsea, te Roma i Qarabag. Madriđani će u pohod ka vrhu Evrope krenuti večeras iz Rima, gdje će se na Olimpicu sastati sa Romom kapitena bh. reprezentacije Edina Džeke. Susret počinje u 20.45 sati.